העשור האחרון בעולם המערבי ובמיוחד כאן בישראל מתאפיין בפתיחות יוצאת דופן לתחום האלטרנטיבי.

נראה שאחרי שנים רבות שבהן שלט ההיגיון המערבי הקר בכיפת התודעה, אט אט החלו לסדוק את חומת ההיגיון קילוחים דקים של אמונות מתרבויות אחרות.

לאור כל זאת ניתן למצוא היום ללא שום קושי מגוון רחב של מטפלים ומתקשרים שמגיעים מאסכולות שונות ושנוקטים בטכניקות שונות.

לפיכך מתעוררת לא אחת השאלה – איך אפשר לבחור מתקשרת מומלצת ומה זה למעשה מתקשרת מומלצת. במילים אחרות, כשמדובר בתחום הנסתר, איך אפשר לברור את המוץ מן התבן?

במאמר שלפניכם ננסה לספק לכם מעט מידע בנוגע לדרכים שבהן אתם יכולים לדעת האם אשת המקצוע שמולכם היא מתקשרת מומלצת או לא.

הכשרה מקצועית

ישנם מתקשרים רבים שמתגאים בדיפלומות שברשותם.

כיום פועלים ברחבי העולם מספר בתי ספר לתקשור שמעניקים לבוגריהם תעודות שונות שמטרתן להעיד כי מחזיק התעודה סיים את מסלול הלימודים בהצלחה וכי כעת הוא מתקשר מן המניין.

אין כל רע בכל אותם בתי ספר למעט העובדה שישנם דברים שפשוט לא ניתן ללמוד.

במסלולי הלימוד השונים נלמדים קורסים חשובים שעוסקים בעיקר בפיתוח האינטואיציה ובחיזוק יכולת ההקשבה העצמית וכמובן שמדובר על תחומים חשובים ביותר בכל הקשור לתקשור אינטואיטיבי. עם זאת, בכל הקשור לתקשור עם רסיסי נשמות או תקשור עם מתים, גם התעודה מהמוסד המכובד ביותר לא תעיד על קיומה של היכולת. תקשור עם המתים היא יכולת שלא ניתן ללמוד ולכן אל לכם ללכת שולל אחרי תעודות ממוסגרות.

מידע רלוונטי

כל אחד באשר הוא יכול לקיים פגישת תקשור ולשתף את הנוכחים בפרטים כלליים בנוגע לאלו שכבר לא בין החיים. הכוונה היא למשפטים כמו למשל: "הוא מאוד אהב אתכם והוא מוסר שהוא מאוד מתגעגע". קל מאוד ללחוץ על נקודות הרגש וכל אחד מעוניין להאמין שאכן האדם שמולו מסוגל להעביר לו מסרים מאלו שאינם אתנו עוד בגופם.

עם זאת, מתקשרת מומלצת היא מי שמצליחה להעביר מסרים אמתיים וחשובים. כך למשל במהלך פגישות תקשור שמתנהלות עם מתקשרת מומלצת הנוכחים זוכים לקבל מידע בנוגע לחפצים אישיים של הנפטר שרק מחכים שיגלו אותם, בנוגע לדברים שתמיד רצו לשמוע אבל שהנפטר לא יכול היה לומר אותם בעודו בחייו ועוד. רק מידע שבאמת קיים לו ערך מוסף יכול להעיד על יכולת תקשור אמתית.

דברים שאף אחד לא ידע

בנוסף לכך הדרך הקלה ביותר שבה ניתן לדעת האם מדובר על מתקשרת מומלצת או לא, הוא לנסות לברר פרטים שאין שום סיכוי שמישהו בעולם הזה יכול היה לדעת. מדובר בעיקר על דברים שנאמרו בארבע עיניים ושגם במידה ומישהו היה עושה עבודת שטח מקדימה יסודית ומקיפה, לא היה עולה בידו לגלות אותם.

כמו כן ניתן פשוט להגיע לפגישת תקשור אחת ולהתרשם מיכולות התקשור בגוף ראשון. רוב האנשים מסוגלים חיש מהר להבין האם מי שעומדת מולם אכן ניחנה ביכולות התקשור שהיא הצהירה עליהן או שמא מדובר במתחזה.

עבדתי עם:

לוגו 1לוגו 2לוגו 2לוגו 4לוגו 9לוגו 5לוגו 7